ZELENÁ ENERGIA PRE VÁŠ DOMOV

MH SR dalo na kolektory a kotly vyše 1,496 mil. EUR

06.02.2010 11:55

Podľa Ministerstva hospodárstva SR odborná komisia na posudzovanie žiadostí schválila doteraz poskytnutie dotácie na slnečné kolektory a kotly na biomasu pre 1 499 záujemcov. Domácnosti majú stále väčší záujem o dotácie na slnečné kolektory ako o dotácie na kotly na biomasu.

BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) - Ministerstvo hospodárstva SR (MH) rozdalo domácnostiam v rámci programu vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie dotácie na slnečné kolektory a kotly na biomasu vo výške viac ako 1,496 mil. eur. Ako agentúru SITA informoval rezort hospodárstva, odborná komisia na posudzovanie žiadostí schválila doteraz poskytnutie dotácie pre 1 499 záujemcov. "Komisia podporila 1 280 inštalácií slnečných kolektorov a 219 kotlov na biomasu. Na tento rok zostáva na tento program vyčlenených viac ako 6,5 mil. eur," dodal rezort hospodárstva.

Výnos ministerstva hospodárstva na základe programu vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie v domácnostiach platí od 20. augusta minulého roka. Pri kúpe kotla na biomasu môže záujemca získať od štátu dotáciu vo výške 30 % z ceny kotla, maximálne však 1 000 eur. Dotácia na kúpu slnečných kolektorov predstavuje 200 eur za meter štvorcových inštalovanej plochy.

Domácnosti si môžu podať žiadosť o poskytnutie dotácie po ukončení inštalácie zariadenia prostredníctvom pracovísk administrátora programu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. V prípade rodinných domov si žiadosť môžu podať vlastníci nehnuteľnosti na oba typy zariadenia. V prípade bytových domov je možné žiadať len o podporu na slnečné kolektory a žiadateľom by mal byť správca alebo spoločenstvo vlastníkov bytov. Podľa ministerstva hospodárstva vďaka poskytovaniu dotácií na slnečné kolektory a kotly na biomasu sa udrží, respektíve vytvorí na Slovensku zhruba tisíc pracovných miest zaoberajúcich sa montážnymi a servisnými činnosťami.

SITA

Kontakt

Ing. Milan Tropek MITROX

mitrox@mitrox.sk

Rabčice 472
029 45 Rabčice
Slovenská republika

+421 903 127 464

Vyhľadávanie

© 2009-2024 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode